Straszny los Kasi. Rok temu oszukała śmierć, teraz zginęła tragicznie

W marcu 2016 roku Kasia Kamińska została potrącona przez pociąg. Do wypadku doszło, gdy wracała ze szkoły do domu w Lucynowie. Wybrała drogę na skróty, która prowadziła przez most kolejowy. Chociaż trasa była niebezpieczna, dziewczyna nie sądziła, że coś może jej grozić. Pociągi jeździły tędy powoli i zawsze każdemu udało się w porę dostrzec maszynę. Kasia założyła jednak tego dnia słuchawki, co spowodowało, że nie usłyszała nadjeżdżającego składu.

To co stało się później, znała tylko z opowieści. Sama nie pamiętała niczego z wypadku. Obrażenia były ta poważne, że wprowadzono ją w śpiączkę farmakologiczną. Ocknęła się dopiero po kilku dniach. To wtedy powiedziano jej, że będzie musiała nauczyć się żyć bez nogi. Kończyny nie udało się uratować i lekarze musieli ją amputować.

Kasia dzielnie znosiła trudy rekonwalescencji. Postawiła sobie również za cel, że nie spędzi życia na wózku. Chciała chodzić. Jej rodziny nie było jednak stać na pokrycie kosztów drogiej protezy. Z pomocą Kasi przyszła Fundacja „Usłysz Marzenia”, która zebrała pieniądze na jej zakup. W akcję zaangażował się również „Fakt”.

Dzięki protezie 19-latka wróciła do normalnego życia, a z biegiem czasu koszmarny wypadek, stawał się dla niej coraz odleglejszym wspomnieniem.

Okrutny los jednak ponownie dał o sobie znać. 14 stycznia Kasia podróżowała samochodem ze swoim 25-letnim chłopakiem Michaelem. Para jechała z Lucynowa do Wyszkowa. Nagle Kasia straciła panowanie nad kierownicą i wpadła do rowu. Rozpędzone auto trafiło w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że mężczyzna zmarł na miejscu. Kilka dni później odeszła także Kasia. Pogrzeb dziewczyny odbędzie się w sobotę.

Artykuł dostępny pod linkiem: Fakt.pl

 

Przekaż nam 1%

nr KRS 0000312232

Raiffeisen Polbank

numer rachunku Fundacji:

15 1750 0012 0000 0000 3654 5747